Úvod > Život v obci > Aktuality > Pozor na podvodné jednání "řemeslníků"!

Pozor na podvodné jednání "řemeslníků"!

Městská policie Černošice tímto upozorňuje občany obce Karlík a okolních obcí na podezřelé praktiky údajných řemeslníků. V posledních dnech opakovaně do Černošic a Dobřichovic zamířili občané z Rumunska, kteří nabízejí výměnu okapových svodů a podobné práce. Cíleně se zaměřují na starší občany. Dopředu si domluví cenu za výměnu okapových svodů, která vypadá lákavě, nicméně po provedení prací se celková cena vyšplhá do závratných výšin. Městská policie již řešila několik oznámení na tyto praktiky, a ačkoliv rumunské občany vypátrala, nemůže proti nim nic dělat. Dle PČR se nejedná o žádné protiprávní jednání trestně postižitelné. Z tohoto důvodu apelujeme na všechny občany, aby byli ostražití, vždy vyžadovali písemnou smlouvu s odsouhlaseným rozpočtem, fakturu a v žádném případě si tímto způsobem nenechávali provádět jakékoliv opravy na svých nemovitostech od těchto "řemeslníků".