Úvodní stránka > Informace pro občany > KULTURNÍ PŘEHLED DOBŘICHOVICE – říjen 2013

KULTURNÍ PŘEHLED DOBŘICHOVICE – říjen 2013

Datum konání:
16.9.2013

Výstavy na zámku
Od 22. září je ve velkém sále výstava výběru z tvorby obrazů a maleb Marcely Horáčkové, výstava zde bude do 25. října. Nahlédnout do tvorby paní Horáčkové můžete na www.marciart.cz

5. října, sobota – zámek 18:00
Koncert ve velkém sále. Oldřiška Richter Musilová- mezzosoprán, Martin Sauer- kytara, Jiří Richter- viola. Na programu je např. G. Frescobaldi, P. Eben, A.Vivaldi, M. de Falla, E. Granados a další.

6. října, neděle – sál Dr. Fürsta 15:00
Pohádka pro děti : Český rok v podání Kateřiny Šlágrové. Lidové písničky, říkadla, pranostiky a pohádky Katka provede děti českým rokem, zazpívají si písničky, které znají, poslechnou si i písničky méně známé, zahrají si hry, které znali jejich dědečkové a babičky. Hlavní role v pohádkách hrají samozřejmě samy děti. ČESKÝ ROK je kontaktní pořad pro malé diváky od tří do osmi let. Povědí si, co jsou to roční období, kterými naše Země prochází každý rok. A vyjmenují si dvanáct měsíců. Některým to jde už zpaměti.Co je to? Dvanáct čápů, dvaapadesát koroptví, tři sta šedesát pět vrabců - jedno vejce snesli. Děti se dovědí, co např. znamená, když je babí léto, co se děje, když má svátek Matouš, co máš udělat na svatou Kateřinu nebo na čem přijíždí svatý Martin a také v jaké pohádce jsou důležité housličky….

11. října, pátek a 12. října, sobota – zámek v 18:00
Děti z divadelního kroužku při ZŠ a DDS Dobřichovice KUKADÝLKO zahrají pohádku Jiřího M. Šimka "JAK DOBRÁK SE STAL KRÁLEM A VYKUK DO PEKLA PŘIŠEL"
Premiéra představení na motivy staročeských pohádek, kde v kouzelném lese žije studánková víla, pohádková babička a kde se to hemží čarodějnicemi i čerty. Nechybí zakletá princezna ani "hloupý" Janek, který ji vysvobodí. Přijde nafoukaný Francek nakonec do pekla? Režie Lucie Kukulová, hudbu napsal Petr Hepnar, tance nacvičila Kateřina Chrásná.

12. října, sobota - u zámku pod lípou 8 -12:00
Farmářské trhy, www.dobrichovicketrhy.cz

12. října, sobota - sál Dr. Fürsta 19:00
Občanské sdružení Kintari: „Tajuplná Indonésie“– komentovaná projekce fotografií a videoukázek od autorky pořadu Jany Wolfové. Ostrovy Jáva, Bali, Lombok, Sumatra, Sulawesi, Komodo, Sumba a Siberut. Cestopisná beseda je doplněna prodejní výstavou šperků a tanečním vystoupením.
Kintari bylo založeno českou teatroložkou a milovnicí Indonésie Janou Wolfovou (roz. Vozábovou), aby především zájemcům v Čechách a na Slovensku přiblížilo neopakovatelné krásy Indonésie a svými aktivitami prolnulo tyto dva tolik rozdílné světy. V současnosti Kintari sdružuje řadu studentů, cestovatelů, umělců, lékařů a dalších zájemců o Indonésii a asijskou kulturu.
V Indonésii Kintari zrekonstruovalo základní školu v Ngolangu. V této škole současně vyhloubili 30 metrovou studnu a vystavěli umývárny. O pár kilometrů dál Kintari v roce 2011 ve spolupráci s ateliérem Střípek postavilo také školku, kde zaměstnává tři místní učitele. Ve škole i školce dále zajišťují pravidelnou výuku angličtiny, zeměpisu a zájmových aktivit. Jejich učitelé - dobrovolníci odjíždějí na Lombok během celého roku.

19. října, sobota - kostel sv. Martina a sv. Prokopa, Karlík 18:00
Komorní podvečer s violou. Účinkují Dagmar Mašková na violu a Jaroslav Šaroun na cembalo a klavír. Na programu jsou skladby Ph. Telemanna, H.I.F. Bibera, J.Ch. Bacha a J. Šarouna.

26. října, sobota - u zámku pod lípou 8 -12:00
Letos poslední Farmářské trhy, www.dobrichovicketrhy.cz

27. října, neděle – zámek, velký sál 17:00
Snění o minulosti - kaleidoskop čtení a písní k oslavě státního svátku 28. října pořádá soubor Ludus Musicus pod vedením Františka Běhounka, za podpory města Dobřichovice.

20. 11. Nikola

Zítra: Albert