Úvodní stránka > Odpady > E box

E box

E-BOX

E-box lidem usnadní třídění drobných elektrozařízení

Naše obecse ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodla usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení. Každý občan má nyní možnost zanést starý mobil, kalkulačku, telefon, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač na obecní úřad a zdarma se jej zbavit vyhozením do připravené nádoby, tzv. E-boxu. Je umístěn naproti vstupním dveřím Obecního úřadu. Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci.

Hlavním cílem vedle usnadnění třídění drobných elektrozařízení je také zvýšení množství sebraných malých spotřebičů. Ty totiž většinou končí v komunálním odpadu. Pokud se elektrospotřebič obsahující zdraví škodlivé materiály vyhodí spolu s běžným odpadem do popelnice, nedojde k jeho recyklaci, ale skončí na řízené skládce. Tak zcela zbytečně dochází k hromadění odpadu, který by mohl být znovu využit. Naopak pokud je elektrozařízení odevzdáno k recyklaci, je zajištěno, že drtivá většina vysloužilého spotřebiče bude opětovně využita. Šetří se tak přírodní zdroje a životní prostředí. Podrobnosti o třídění elektroodpadu najdete na www.elektrosrot.cz.

DO E-boxu PATŘÍ :

● Drobné domácí elektrospotřebiče (např. žehlička, fén, holící strojek, hodinky …)

● Drobné kuchyňské elektrospotřebiče (např. rychlovarná konvice, ruční mixer, toustovač, fritovací hrnec ...)

● Kancelářská technika (např. myš, klávesnice, kalkulačka…..)

● Elektronika (např. mobilní telefon, radio,fotoaparát, videokamera….)

● Nářadí (např. vrtačka, bruska, pila …)

● Hračky ( elektrický vláček, videohra …)

DO E-boxu NEPATŘÍ :

● Žárovky a zářivky

● Diskety, VHS

● CD, DVD

● Velká elektrozařízení (např. chladničky, mrazáky, PC, monitory, televizory …)

Výše uvedenépatří do velkoobjemového a nebezpečného odpadu.

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor