Úvodní stránka > Informace pro občany > Den otevřených dveří v ZŠ Dobřichovice dne 27. 11. 2013

Den otevřených dveří v ZŠ Dobřichovice dne 27. 11. 2013

Datum konání:
22.11.2013

Rádi bychom Vás pozvali do naší školy. Během dopoledne můžete navštívit kteroukoli vyučovací hodinu na prvním i druhém stupni. V odpoledních hodinách pak běžnou výuku druhého stupně.

Co všechno můžete vidět?
Ve 2. B práci na školním projektu zimní les, ve 3. B čtení s porozuměním, v jedné ze skupin angličtiny ve 3. třídě si můžete s dětmi zazpívat anglické písničky, které připravují na vystoupení. Se 4. A a C můžete jet bruslit. V 5. třídě v angličtině si budou děti povídat o domácích mazlíčcích a zvířatech …. Vystoupí také děti z kroužku Zumbatomic.

Co by ale určitě nemělo uniknout Vaší pozornosti je lekce finančního vzdělávání ROZUMÍME PENĚZŮM v 8. B. Bude probíhat celé dopoledne v aule v budově 1. stupně a její téma bude Dovolená. Děti se budou v rámci svých fiktivních rodin rozhodovat, kam pojedou na dovolenou a jak ji budou financovat.

Děti z druhého stupně budou řešit rovnice s lomenými výrazy (9. tř.) a desetinnými čísly (6. B). V učebně fyziky si můžete vyzkoušet jednoduché pokusy. V 6. třídách v angličtině budou tématem zvířata, 7. třídách v angličtině v jedné ze skupin Transport a v další pak Party. Můžete také zkusit výuku našeho lektora angličtiny, pana Mika Prentice. V českém jazyce si můžete zopakovat slovní druhy s 6. či 7. Třídou. V 9. třídách pak odpoledne v rámci hodin VOZ s tématem Orgány právní ochrany a sankce bude paní učitelka Kubásková učit metodou CLIL. V 7. třídách pak ve VOZ se budou děti zabývat Dobřichovicemi a regionem Dolní Berounka a v zeměpise si můžete porovnat s 9. třídami, co vše víte o sousedech ČR.

Jak vidíte, je toho mnoho, určitě si něco vyberete. Těší se na Vás učitelé a žáci ZŠ Dobřichovice.

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym