Úvod > Život v obci > Historie obce > Hasiči v Karlíku

Hasiči v Karlíku

Na jaře roku 2008 se v poště OÚ objevil velmi milý dopis od pana Miroslava Pavlišty. V pozůstalosti svého tchána, pana Jiřího Dolejše, objevil pan Pavlišta několik fotografií karlického hasičského sboru pocházejících pravděpodobně z let 1946 až 1951. Tyto fotografie poskytl obecnímu úřadu a souhlasil s jejich uveřejněním. S jednou prosbou - abychom se pokusili zjistit, kdo jsou ostatní lidé zachycení na fotografiích¨.

Rok a půl pátrání přinesl výsledky. Pamětníci se rozpomněli, a tak byla rozpoznána řada osob zachycených na fotografiích.

Moc děkujeme panu Jardovi Gartovi, paní Vlastě Němcové (roz. Velebilové) a panu Antonínu Sobotkovi, kteří nám pomohli s určením jednotlivých osob.

Fotografie ve větším rozměru si můžete prohlédnout také ve fotogalerii.

Pokud byste poznali někoho dalšího, nebo měli jakékoli připomínky, poznámky či upřesnění, napište nám, prosím, na urad@obeckarlik.cz.  Děkujeme.

1 - Josef Ponáhlý
2 - Antonín Strejček