Úvodní stránka > Informace pro občany

Novější 1 3 16 32 47

Čarodejnice 2018

Vážení občané,

jako každý rok se uskuteční pálení čarodějnic, více v přiloženém letáčku.

Čarodějnice 2018

Publikováno 23. 4. 2018 17:42

Prázdninové víkendové pobyty pro děti

Vážení občané,

informujeme Vás o možnosti využití prázdninových víkendových pobytů pro děti se zájmem o přírodu a včely v MÁJINĚ ÚDOLÍ u Kožlan v překrásné přírodě severního Plzeňska (přímo na hranicích Plzeňského a Středočeského kraje). Pobyty jsou díky podpoře Ministerstva zemědělství zdarma.

Za vcelkami MAJA.pdf

Publikováno 23. 4. 2018 17:37

Archeologický dozor

Vážení občané,

dovolujeme si Vám připomenout, že podle zákona je třeba si při provádění jakýchkoliv výkopových prací zajistit dozor archeologů.

Publikováno 18. 4. 2018 23:21

Oprava hřbitovní zdi

Vážení občané,

jistě jste zaregistrovali, že byla zahájena oprava hřbitovní zdi. Proto Vás chceme stručně informovat, jak bude oprava postupovat.

Hřbitovní zeď je součástí celého památkově chráněného komplexu starého hřbitova, podléhající ho dozoru Národního památkového úřadu (NPÚ). Práce probíhají podle stavebního povolení a projektové dokumentace odsouhlasené NPÚ.

NPÚ požaduje, aby omítka nebyla otlučena v celé ploše, ale pouze ta místa, která jsou narušena. Po odstranění narušených částí se v celé ploše provede penetrace, jádrová omítka, a na závěr se zeď přetáhne štukem a sjednocujícím nátěrem. NPÚ také požaduje, aby na zhlaví zdi byly použity pokud možno staré cihly.

Práce provádí zhotovitel vybraný ve výběrovém řízení - Kalliopé, s.r.o. Ve smlouvě je sjednán termín 30.6.2018.

Práce důsledně dozoruje pan Josef Tichánek.

Publikováno 18. 4. 2018 23:14
Doposud nekomentováno.

Výstavba vodoměrné šachty

Vážení občané,

pro Vaši informaci sdělujeme, že práce na výstavbě vodoměrné šachty na hlavním vodovodním řadu Karlík - Lety na konci zástavby obce Karlík byly zahájeny.

Práce probíhají podle stavebního povolení, které bylo vydáno na základě projektové dokumentace schválené provozovatelem vodovodu AQUACONSULT, s.r.o. a se souhlasem obce Lety.

Na dotaz k rozměrům vodoměrné šachty sdělujeme, že tento rozměr je v souladu s projektovou dokumentací a vychází z rozměrů technologie, kterou je potřeba do šachty umístit. Na zasedáních zastupitelstva jste byli informováni, proč se vodoměrná šachta buduje. V šachtě budou umístěny dva vodoměry pro možnost oboustranného měření vody. Jeden vodoměr bude určen pro odečet množství vody, která odchází z Karlíka do Letů a druhý vodoměr bude použit pro odečet množství vody v případě, že bude nutné použít pro Karlík vodu z vodovodu Želivka. Umístění vodoměrné šachty jsme situovali na konec zástavby Karlíka a na obecní pozemek, který je v této části obce poměrně úzký. Strop vodoměrné šachty je nadimenzován i pro přejezd těžkými vozidly.

Pro připojení potrubí z vodoměrné šachty na hlavní řad bude nutné na několik hodin uzavřít vodu pro spodní část obce v lokalitě K Vodárnám. O tom budete včas informováni.

Publikováno 18. 4. 2018 22:12
Doposud nekomentováno.

Informace o konání 22. zasedání zastupitelstva obce

Informace o konání 22. zasedání zastupitelstva obce Karlík 26.4.2018 naleznete na úřední desce.

Publikováno 18. 4. 2018 20:51

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu dne 22.4.2018

V neděli 22.4.2018 v době od 9h do 10h na stanovišti pod kostelem se uskuteční svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu.

SVOZ NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU.pdf

Publikováno 18. 4. 2018 12:57

polní cesta z Karlíka do Letů

Vážení občané,

v době od 15.4.2018 do 30.4.2018 se bude provádět vodoměrná šachta na hlavním vodovodním řadu Karlík - Lety. V době provádění prací nebude několik dnů polní cesta z Karlíka do Letů v místě prací průjezdná. Jedná se o místo asi 15 m od plotu posledního domu v ul. K Vodárnám směrem na Lety. Pro pěší bude průchod zajištěn.

Jinak je možné polní cestu používat v celém úseku jako doposud.

Publikováno 13. 4. 2018 12:47

BIKE PRAGUE 19.5.2018

Datum konání: 19. 5. 2018

V sobotu 19. května se koná sedmý ročník Bike Prague. Největšího závodu na horských kolech v okolí Prahy se pravidelně účastní rovněž naši občané. Ti se na trase projedou také nedaleko svých domovů.

Trasa Bike Prague vede přes CHKO Český kras, údolím Berounky nebo na vrchol Cukráku. Závodníci mají na výběr dvě distance. Jednodušší na 35 km a náročnější na 65 km.

Do 16. května je možné se za 600 Kč přihlásit online. Pokud se přihlásíte alespoň ve dvou, jedno startovné vás vyjde na 500 Kč. Registrace jsou otevřeny také přímo u Galerie Butovice a to 19. května za 700 Kč.

Bike Prague nabízí rovněž různé varianty, jak si závod ještě více zpestřit. Jednou z nich je kategorie Tandem. Potřebujete složit tým muž – žena v libovolném vzájemném vztahu. Vítězí dvojice s nejnižším součtem časů. Druhou možností je Slow Motion. Účelem je dát dohromady co nejpočetnější tým. Vítězí totiž tentokrát družstvo s nejvyšším součtem časů.

Start a cíl Bike Prague je u pražské Galerie Butovice, kde se bude konat také celodenní doprovodný program. Mimo jiné také dětský den. Děti se rovněž mohou přihlásit na dětské závody. Na výběr jsou podle věku distance od 350 metrů po 3 kilometry.

Více informací o závodě najdete na www.bike-prague.cz.

Publikováno 12. 4. 2018 13:34

Úklid po svých psech

Vážení majitelé psů,

v poslední době jsme zaznamenali stížnosti na zvýšený výskyt psích exkrementů na chodnících i zatravněných plochách.

Žádáme všechny majitele psů, aby si po psech uklízeli. Po obci jsou nainstalovány držáky sáčků na psí exkrementy a koše. Prosíme, používejte sáčky a uklízejte po svých psech!

V případě, že v některém držáku sáčky již došly, neváhejte nás o tom informovat na tel.: 257 711 074, doplníme je

Publikováno 6. 4. 2018 11:29

Novější 1 3 16 32 47