Úvod > Obecní úřad > Volby > Volby 2006 > Volby do obecního zastupitelstva 2006 > Prezentace kandidátů

Prezentace kandidátů

Jan Tláskal a František Schneider

V Karlíku 4. 10. 2006

Vážení a milí sousedé,

rozhodli jsme se kandidovat v letošních komunálních volbách a proto nám dovolte abychom Vám krátce představili sebe a naše názory, podle kterých byste se měli rozhodovat, jestli nám dáte Vaši důvěru. Oslovujeme Vás společně proto, protože cítíme, že naše názory jsou hodně podobné a že bychom se navzájem vhodně doplňovali.

Jmenuji se Jan Tláskal, v letošním roce mně bylo 41 let, vystudoval jsem gymnázium v Berouně, které jsem zakončil v roce 1983 maturitou. Od roku 1991 podnikám ve stavebnictví. Jsem ženatý, mám dvě děti. U nás v Karlíku žiji již 22 let.

Jmenuji se František Schneider, 39. narozeniny jsem měl v květnu. Vystudoval jsem Západočeskou univerzitu v Plzni, obor Aplikované vědy. Nyní jsem generálním ředitelem společnosti Dell computer České a Slovenské republiky. Mám tři malé děti a v Karlíku bydlím 7 let.

Karlíku žijeme rádi, není nám lhostejné, stejně jako Vám, jak se bude naše vesnice dále rozvíjet, a proto Vám předkládáme pár bodů, kterým bychom se chtěli věnovat.

Územní plán

Karlík, stejně jako ostatní obce, se přirozeně rozvíjí a rozrůstá. Proto je určitě třeba připravit a odsouhlasit kvalitní územní plán, který bude vymezovat jasná pravidla pro novou výstavbu a určí směr rozvoje obce do budoucna. Obecně jsme pro stavební rozvoj v obci, ale při zachování pravidel, která zaručí, že nová výstavba neohrozí ani nezhorší podmínky pro stávající obyvatele. Byli bychom rádi, kdyby si Karlík zachoval ráz vesnice, proto bychom například navrhli na nových místech, určených pro zástavbu, větší minimální plochu pozemku a menší procento zastavěné plochy, než je nyní v obci.

Správa obce

Samozřejmostí je snaha zastupitelstva o co nejlepší údržbu a rozvoj obce ve věcech jako jsou silnice, chodníky, veřejné osvětlení, veřejné prostory. V těchto aktivitách bychom rádi navázali na práci odvedenou stávajícím zastupitelstvem a pokusili bychom se nalézt a využít co nejvíce možností pro získání dotací ze státních, ale třeba i evropských fondů určených pro rozvoj obcí. Pro co největší úspěšnost bychom využili jak vlastních zkušeností z našeho podnikání, tak bychom byli i pro angažování profesionálů, kteří se zpracováváním takovýchto projektů zabývají.

Prostor pro děti

V poslední době se zvedá porodnost, což je správné a jsme rádi, že má Karlík stále více obyvatel, ale bohužel je velký problém umístit malé děti do školek v okolních vesnicích. Pokusili bychom se najít, v souladu s odsouhlaseným územním plánem, prostor pro výstavbu multifunkčního objektu, s tím, že by v něm byla umístěna školka.

Chuť „jít do toho“ a zkusit být užiteční pro nás pro všechny jsme získali při úspěšném pořádání Karlických akcí v tomto roce. Určitě si vzpomenete na „První Karlický ples“, dětský karneval a dětský den. Do těchto akcí se zapojil širší okruh lidí v Karlíku a bylo příjemné zjistit, že většina lidí chce v naší vesnici „žít naplno“ a je ochotna i přiložit ruku k dílu.

Jestliže se rozhodnete nás v komunálních volbách podpořit, budeme se snažit zrealizovat dobré nápady a pokusíme se co nejlépe využít naše zkušenosti pro dobro vesnice – nás všech.

Chceme na tom spolu s Vámi pracovat.

Jan Tláskal      a     František Schneider