Úvodní stránka > Obecní úřad > Informace OÚ > Zpráva o čerpání pitné vody

Zpráva o čerpání pitné vody, tvrdost vody

Vážení občané,
na základě dotazů několika občanů ohledně tvrdosti pitné vody z veřejného vodovodu jsme pro Vás zjistili u provozovatele Aquaconsult, spol. s r.o. :

v Karlíku se voda odebírá z vlastních zdrojů (vrtů). Je to voda podzemní, která obsahuje větší množství minerálů.
Kontrola kvality vody probíhá dle rozpisu schváleného Krajskou hygienickou stanicí dle platných Zákonů (letos je naplánováno 13 odběrů). Kvalita vody v Karlíku odpovídá Vyhlášce 252/04.
Hodnota „ tvrdosti vody“, tzn.: Suma Ca + Mg je dána vyhláškou pouze jako doporučená hodnota.

V Karlíku se hodnota tohoto ukazatele pohybuje kolem 4,7 mmol/l, což je sice voda tvrdá, ale neznamená to, že je to voda závadná. Pro lidský organismus je pití vody obohacené minerály prospěšné.

Tvrdá voda činí potíže s usazováním vápníku a hořčíku na kovových součástkách spotřebičů. Dnes však existuje řada prostředků, jak tyto spotřebiče ochránit.

Protokol o zkoušce vody je k nahlédnutí na Obecním úřadě v Karlíku.

Marie Sommerová, starostka obce Karlík.

V Karlíku 7.10.2011

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S ohledem na vzrůstající obavy z nedostatku pitné vody požádala Obec Karlík firmu Aquaconsult s.r.o. o podání zprávy o odběrech pitné vody z našich vrtů.

Z přiložených grafů je zřejmé čerpání vody a rezervní množství. I přes tyto optimistické výsledky samozřejmě i nadále platí šetřit s vodou, neboť je to zdroj, kterého nám na planetě stále ubývá.

V Karlíku 19.4.2007

27. 4. Jaroslav