Změna velikosti písma

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace o černé zvěři v Karlíku

Informace o černé zvěři v Karlíku

Na základě upozornění pana Šorma, že bylo spatřeno v intravilánu naší obce divoké prase, jsme neprodleně po zasedání zastupitelstva vyvolali jednání s kompetentními osobami pro myslivost z odboru životního prostředí Města Černošice Bc. Hrzánem a s panem Rejlkem, určeným myslivcem pro rajon, kam spadáme.

Z jednání vyplynulo, že problém divokých prasat není jenom u nás, a je dost těžko řešitelný. Odbor životního prostředí dal zelenou všem přípustným možnostem jejich lovu.

Pan Rejlek vyslovil názor, že kanec, který se vyskytl v ulici Skalické, tzv. "spadl" ze skály nad ulicí, takže předpokládá, že do intravilánu vnikl proti své vůli. Sdělil nám, že myslivci dělají maximum pro snížení počtu kanců, ale je otázka mnoha hodin na posedu, než se kanec objeví tak, aby bylo možné po něm vystřelit. Nejsou hloupí, schovávají se nejen v kukuřici, ale i v řepce.

Od doby, kdy byl spatřen kanec v ulici Skalické, nebyl další výskyt nahlášen.

Marie Sommerová