Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Kulturní přehled v Dobřichovicích na měsíc září

Kulturní přehled v Dobřichovicích na měsíc záříVýstavy na zámku:

22. srpna až 12. září

Fotografická výstava z cest Vladimíra Brože pod názvem „Úhel pohledu“

13. září až 18. října

Fotografická výstava Lukáše Dvořáka „Akty“, vztahující se k módní přehlídce konané 22. září.

Lukáš Dvořák se věnuje módní fotografii, za kterou odešel do italského Milána. Do Prahy se vrátil v roce 2008 a dnes fotografuje pro módní magazíny Harper´s Bazaar, Marie Claire, Vanity Fair, Playboy, GQ, Cosmopolitan, Woman a další.

6. září, sobota – pod lípou u zámku, 11:00 - 22:00

Dobřichovická Alotria

Agentura Alotrium ve spolupráci s městem Dobřichovice si vás dovoluje pozvat již na 11. ročník jednoho z největších, festivalů  historického šermu, tance a divadla v České republice, vystoupí okolo  25 souborů z celé republiky. Historické tržiště s dětskou lukostřelbou, malování na obličej, australská zpěvačka Beth A., letošním hostem je jihomoravská folkrocková skupina Tempus, jejíž tvorba je inspirována hudební skupinou Blackmore´s Night. Vstupné - dospělí 100,-, mládež 50,-, děti do výšky meče zdarma. 

 6. září, sobota – kostel sv. Martina a sv. Prokopa v Karlíku, v 18:00

Písňový konzert Jaroslava Šarouna (klavír) a Michiyo Keiko (soprán) – B. Martinů, G. Rossini, G. Mahler a další.

 13. září, sobota – pod lípou u zámku, 8:00 – 12:00

Farmářské trhy, aktuálně na www.dobrichovicketrhy.cz

 13. září, sobota – u zámku, 9:00 – 12:00

Časopis Kukátko letos vychází 30tým rokem, k této slavnostní události bude výroční číslo časopisu ručně vázáno před veřejností ve stanu u sochy na Křižovnickém náměstí.

 13. září, sobota – nádvoří zámku, v 15:00

Společnost 333 Fashion pořádá u nás prvním rokem módní kabaretovou akci „Návraty“. Jedná se o módní focení, do kterého se sami můžete zapojit. Součástí bude i fotografická výstava aktů Lukáše Dvořáka, která potrvá do konce října. Součástí přehlídky bude přednáška o módě, dílny pro děti, živá jazzová hudba a další aktivity. Vstupenky na tuto módní událost zakoupíte na místě nebo přes internet www.navraty2014.cz nebo na tel. 724210438 u paní Snášelové.. Pozor, vstupenky jsou omezené pro kapacitu 200 lidí! Vážní zájemci neváhejte a včas rezervujte vstupenky přes internet za výhodnější cenu.

 14. září, neděle – zámek, v 15:00

Divadélko pro děti Láry Fáry uvede pohádku O třech námořnících. 

 20. září, sobota – kostel sv. Martina a sv. Prokopa v Karlíku, v 19:00

Koncert vážné hudby pod vedením Karla Prokopa - zazní lesní roh, dvě violy, cembalo a varhany. Na programu je A.Corelli, J. K. Vaňhal, T. Albinoni, A. Dvořák, G. Frescobaldi a další.

 20. září, sobota – ulice 5. května čp. 12, 15:30-18:00

Slavnostní otevření Dobřichovického Domku –DODO. Jedná se centrum pro setkávání občanů všech generací, přesídlí sem známý klub malých dětí Lumek a vzniknou nové zájmové kroužky. www.spolekdodo.cz a www.ilumen.cz

 27. září, sobota – pod lípou u zámku, 8:00 – 12:00

Farmářské trhy, aktuálně na www.dobrichovicketrhy.cz

 Město Dobřichovice dále připravuje na 10. října recitál Pavlíny a Adély Jonášové Jíšové. Vstupenky budou v předprodeji od 16. září v městské knihovně.