Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Tarif PID - 1. 7.2015 - změny

Tarif PID - 1. 7.2015 - změny448-Linkove_JR.pdf

Od 1. 7. 2015 se zavádí na období nejvýše dvou let cena roční jízdenky na území HMP ve výši 3650 Kč. Jízdenky se v elektronické podobě (jako záznam na opencard nahrávají již od dnešního dne s tím, že platnost jízdního dokladu musí začínat nejdříve 1. 7. 2015).

Další novinkou je, že cestující je oprávněn přepravit na území P a 0 (v Praze) psa bez dalšího poplatku, má-li předplatní jízdné, jízdenku pro jednotlivou jízdu nebo doloží nárok na bezplatnou přepravu: pes musí mít košík a musí být držen na krátkém vodítku. Neplatí  ve vlacích zapojených do PID.

Od 1. 7. Je nově zavedena také bezplatná přeprava osoby doprovázející dítě do 3 let, které má průkazku PID  nebo občanský průkaz nebo cestovní pas. Průkazka PID pro dítě do 3 let se vydává na 1 rok, je s fotkou  a je vázána na dítě, takže dítě může doprovázet  jedna osoba, která nemusí být vždy táž. Neplatí  ve vlacích zapojených do PID.

Ve vnějších pásmech se nově přepravuje  pes bez doplatku pouze však v případech, kdy má cestující předplatní jízdenku. Neplatí  ve vlacích zapojených do PID. V ostatních případech a ve vlacích za psa jako dosud.