Úvod > Život v obci > Aktuality > Volba přísedících Okresního soudu Praha – západ na volební období 2014 -2018

Volba přísedících Okresního soudu Praha – západ na volební období 2014 -2018

Datum konání:
20.1.2014

V květnu 2014 končí funkční období současných přísedících Okresního soudu Praha-západ.
Z tohoto důvodu vznikla potřeba voleb přísedících na další čtyřleté období 2014 – 2018. Přísedící Okresního soudu Praha-západ se podílejí na jeho rozhodovací činnosti jako soudu I. stupně v trestních a pracovněprávních věcech.

Přísedícím může být zvolen každý občan České republiky, který je způsobilý k právním úkonům, bezúhonný, jeho zkušenosti a morální vlastnosti dávají záruku, že bude funkci řádně zastávat, v den zvolení dosáhl věku 25 let a souhlasí se svým zvolením za přísedícího Okresního soudu Praha-západ.
Pro zvolení zastupitelstvem obce Karlík je třeba, aby kandidát byl v Karlíku přihlášen k trvalému pobytu nebo v obci pracuje.

Konečný výběr kandidátů provede Okresní soud Praha-západ.

Vyzýváme občany, kteří splňují základní předpoklady pro kandidáta, aby se přihlásili na obecním úřadě v Karlíku do 4.2.2014 osobně, nebo mailem na adrese: urad@obeckarlik.cz . Návrhy lze zaslat i poštou na adresu Obecního úřadu v Karlíku, Karlická 1, 252 29 Karlík.