Změna velikosti písma

Úvod > Život v obci > Aktuality > Výskyt ptačí chřipky ve Středočeském kraji

Výskyt ptačí chřipky ve Středočeském kraji

Vážení spoluobčané,
z důvodu výskytu ptačí chřipky (aviární influenta) v obci Třebotov byla obec Karlík zařazena do oblasti tzv. „Pásma dozoru“.
Prosíme všechny chovatele drůbeže a jiného ptactva v naší obci o pečlivé přečtení Nařízení Státní veterinární správy, které je uložené na webových stránkách obce.
V případě, že provozujete v obci Karlík drobný chov drůbeže nebo jiného ptactva, prosím kontaktujte obecní úřad v Karlíku ohledně soupisu chovu a to nejdéle do pátku 16.4.2021!
Dále prosím všechny místní občany, aby neprodleně hlásili OÚ všechna podezřelá uhynutí domácího nebo jiného ptactva. Je třeba dbát nejvyšší možné opatrnosti, abychom zabránili rozšíření této nebezpečné nákazy.

Ptačí chřipka na území Středočeského kraje.pdf

Sčítací list pro drůbež a ostatního ptactva v drobnochovu.pdf

Nařízení Státní veterinární správy SVS_2021_043015-S k zamezení šíření nebezpečné nákazy - vysoce patogenní aviární influenzy.pdf