Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Výstavba v obci a Územní plán > Chodník Karlík - Dobřichovice

  Chodník Karlík - Dobřichovice                                                                      

Obec > Výstavba v obci a Územní plán > Chodník Karlík - Dobřichovice

Chybějící bezpečná cesta pro pěší mezi obcemi Karlík a Dobřichovice je téma, které v poslední době zajímá stále více občanů. Chodník do Dobřichovic, léta slibovaný, stále chybí a jeho realizace se stále odkládá.

Důvodem jsou pozemky, po nichž by chodník měl vést. Pozemky nejsou ve vlastnictví obce, a na "cizím" obec nic stavět nemůže. Obec se intenzivně snaží jednat s majiteli pozemků o odkoupení a převodu pozemků do vlastnictví obce. Teprve pak lze chodník začít budovat. Situace je komplikována tím, že předmětné pozemky mají celkem 15 různých majitelů s nimiž je třeba jednat. (Jedná se o úzké proužky pole, často s několika majiteli).

Na katastrálním území obce Karlík leží z celkové délky budoucího chodníku cca 180 metrů, dalších 500 metrů je již v katastrálním území města Dobřichovice. (Obdobně u Viničné Aleje je na území Karlíka cca 150 metrů, na území Dobřichovic cca 550 metrů). Z tohoto důvodu je nutno postup koordinovat také s městem Dobřichovice, které již začalo s výstavbou chodníku podél silnice, i ve Viničné aleji.

Pro lepší představu si můžete prohlédnou přiložené plánky.

 Plánek území mezi Karlíkem a Dobřichovicemi                Zdroj: http://www.katastralnimapa.cz

 

Pozemky po nichž by měl vést chodník                        Zdroj: http://www.katastralnimapa.cz

5.8.2008 M. Bílková