Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Karlštejnské šachy – putování Karlštejnskem již počtvrté!

Karlštejnské šachy – putování Karlštejnskem již počtvrté!Naučný turistický okruh Karlštejnské šachy mohou návštěvníci obcházet již 4 roky. Propojuje 31 nejzajímavější ch míst Karlštejnska a dvaatřicátá figura stojí v Pelhřimově jako velvvyslanec Karlštejnska ve světoznámém Muzeu rekordů a kuriozit. Zde jsou Karlštejnské šachy také zapsané jako největší na světě a navíc se staly kuriozitou roku 2011. Poloha pelhřimovského pěšce a jeho vzdálenost od zbytku „karlštejnské šachovnice“ rovněž připomíná cimrmanův pověstný tah na políčko G12, tedy zcela mimo šachovnici.  I proto je tato figurka připomínající první aut v dějinách šachu věnována českým velikánům. Járovi Cimrmanovi, Ladislavu Smoljakovi a Zdeňku Svěrákovi.

V blízkosti figur pak můžete sbírat turistická razítka a dokonce s nimi i soutěžit. První cenou je víkendový pobyt pro 2 na Karlštejnsku a ani další ceny nejsou k zahození. Hra je zcela bezplatná.

Hrací kartu si můžete stáhnout z www.karlstejnskesachy.cz nebo si ji vyzvednout v některém z míst, kde je možné získat razítka.