Úvod > Život v obci > Aktuality > SOUTOK - SOUSEDSKÁ SLAVNOST V ČERNOŠICÍCH A RADOTÍNĚ

SOUTOK - SOUSEDSKÁ SLAVNOST V ČERNOŠICÍCH A RADOTÍNĚ

Datum konání:
21.9.2022

SOUTOK.

SOUSEDSKÁ SLAVNOST V ČERNOŠICÍCH A RADOTÍNĚ

21. 9. 2022, 15:00– 22:00

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy společně a Akademií múzických umění a Vysokou školou ekonomickou v Praze vás zvou na sousedskou slavnostnazvanou „Rovnodennost a vyvažování“. Koná se 21.9.2022 a jde již o čtvrté setkání v říční krajině soutoku Berounky a Vltavy. Tentokrát se odehraje na dvou místech. DEN oslavíme na veřejné pláži v Mokropsech a NOC v Kulturním komunitním centru Radotín. Program pro své sousedy připravili místní umělci a záštitu nad akcí převzal starosta Černošic Filip Kořínek.

Program odkazuje k nastupující podzimní rovnodennosti a obsahuje tvůrčí dílny, koncerty, autorská čtení, performance a divadelní představení namíchané tak, aby harmonie skladby odpovídala atmosféře podzimního svátku. Kromě uměleckého programu uvidíte i aktuální plány pro Soutok. Rádi bychom Vás seznámili s probíhající mezinárodní krajinářskou soutěží a pozvali k účasti na projektech, které budou mít dosah až k Berounu.

Slavnost je součástí projektu „Interpretace krajiny prostřednictvím umění“, ve kterém jde o sousedské setkávání a propojování aktivních občanů, jednotlivců, kolektivů a institucí z oblasti Soutoku. Zveme Vás proto na Mokropeskou pláž, která symbolicky spojuje krajinu říční nivy v Praze a Středočeském kraji.

DEN / MOKROPESKÁ PLÁŽ

15:00 dětský workshop Ivana Látala „Fotoškola Vidění“

16.00 hudebně divadelní kompozice „Hledá se hudba pro Berounku” (Uskupení DĚDA)

17:00 site-specific výstava „Umění na pláži“(Rejent, Hošková, Šubrtová, Janíček)

17:30 Autorské čtení P. Borkovce „Lovci perel cestou z práce"

17.45 Autorské čtení P. Koťátka „Sebráno na hladině"

18:00 Promítání P. Kubína a M. Kašparové „Vypusťme páru“

18:30 koncert Marie Ladrové na theremin

19:00 SOUTOK: mezinárodní krajinářská soutěž, projekty„Cesta světla“ a„Živá voda“

19:30 Uskupení Die Früchte „Voda / Mlha / Stín“ (Bromová, Poislová, Drahotová)

Občerstvení Bolleta a Optimistic food, pečené grundle a jiné pochutiny.

přejezd vlakem do Radotína ve 20:14 a 20:44

NOC / KULTURNÍ KOMUNITNÍ CENTRUM KORUNA, RADOTÍN

21:00 – 22:00

oslava 1. výročí otevření kulturního centra Radost a představení divadelní skupiny DR'MOON (AMSTERDAM)

Představení pod vedením mezinárodního uměleckého kolektivu Snowapple. Společnost chtěla vytvořit show, která by se mohla odehrát na nečekaných místech, v nečekaném čase a oslovit tak nečekané publikum, spojit ty nejodvážnější a nejtalentovanější umělce. Pojďme se tedy smát statečnému panu Moonovi, protože zítra bude zase pryč a vy budete pokračovat ve svém životě.

Čtvrtek 22. 9. 2022

16:30 PROCHÁZKA S HISTORIKEM TOMÁŠEM KLIMKEM, spoluautorem knihy „Staré cesty v krajině středních Čech“ povede přes řeku k pozůstatkům dávné dopravy, aneb Brod a cestovní stanice u hradiště Kazín a záhada zmínek Kosmovy kroniky o Kazině mohyle a hoře Osek.

Vstup volný, sraz u hospody Tornádo.

Akce jsou součástí tématu Interpretace krajiny uměním v rámci projektu TAČR, na kterém spolupracují IPR Praha, AMU a VŠE v Praze.

IPR-Praha-Soutok-0007 FOTO.jpg